Hírek
2013. Május 15. 12:43, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Zenészeket támogat majd az Omega Alapítvány
Fiatal zenészek felkarolása, rászoruló zenészek anyagi támogatása, az Omega nemzetközi tapasztalatainak átadása, valamint a magyar rockzene történetét felölelő Omega Múzeum létrehozása a célja az Omega Közéleti Alapítványnak, amelynek megalakulását szerdán jelentették be Budapesten.
Az alapítvány kuratóriumának elnöke, Belénessy Csaba újságíró elmondta: céljuk mindazzal a tapasztalattal segíteni, amely az együttes mögött áll, de a szervezet működéséhez magánszemélyek, állami források segítségére is számítanak.
Molnár György, az Omega gitárosa a május 30-i, moszkvai koncertről számolt be: elmondta, hogy a fellépésen a klasszikus Omega-repertoárt fogják előadni. "Megtört a jég, az elmúlt 30-50 év alatt erre nem volt lehetőség" - mondta el az MTI-nek a moszkvai koncertről, hozzátéve: terveik szerint a későbbiekben Szentpéterváron, Kijevben és Kazahsztánban is fellépnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
