Hírek
2025. Június 03. 07:38, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból
Most ért véget a Védelmi Tanács ülése, amit azért hívtunk össze, mert újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból.
A helyzet egyértelmű: sajnos Trump elnök úr törekvései ellenére, nem kifelé, hanem befelé megyünk a háborúba - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán hétfő este közzétett videóban.
Megjegyezte: a brüsszeli bürokraták nem támogatják az amerikai béketerveket. Úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút. Magyarország ezt ellenzi. Magyarország inkább az amerikai béketörekvéseket támogatja.
Hozzáfűzte: arra kell készülnünk, hogy a háború folytatásában érdekelt brüsszeli vezetés mindent megtesz, hogy Magyarországot belepréselje a háborúpárti európai koalícióba.
A miniszterelnök elmondta, arra kell készülni, hogy a Magyarország elleni titkosszolgálati műveletek és a külföldről pénzelt lejárató kampányok nagyobb sebességre kapcsolnak.
A miniszterelnök közölte: a Védelmi Tanács az ország biztonsága érdekében szükséges döntéseket meghozta. Magyarország szuverenitását és a magyar családok biztonsága továbbra is meg fogjuk védeni! - mondta Orbán Viktor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
